TR3D157K016C0100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 240
Datasheet
Similar
In Stock: 0
In Stock: 230
In Stock: 998
In Stock: 548
In Stock: 570
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 42
KYOCERA AVX
KEMET
In Stock: 883
150 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm