TR3E157K010C0080 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 1 132
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 109
In Stock: 500
In Stock: 243
In Stock: 921
Direct
KEMET
KEMET
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 80mOhm
TR3E157K010C0080
DigiKey Part Number
718-1471-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3E157K010C0080
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3E157K010C0080 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V