595D157X9010D2T
DigiKey Part Number
718-595D157X9010D2TTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-595D157X9010D2TCT-ND - Cut Tape (CT)
718-595D157X9010D2TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
595D157X9010D2T
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Detailed Description
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 140mOhm
EDA/CAD Models
595D157X9010D2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V