S471M33Z5UR63L6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1 886
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Similar
470 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S471M33Z5UR63L6R
DigiKey Part Number
S471M33Z5UR63L6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S471M33Z5UR63L6R
Description
CAP CER 470PF 3KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Disc
Part Status
Active
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.252" (6.40mm)