S471K33Y5PR63K7R
DigiKey Part Number
1287PH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S471K33Y5PR63K7R
Description
CAP CER 470PF 3KV Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)