S471M33Z5UR6TK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
470 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S471M33Z5UR6TK5R
DigiKey Part Number
S471M33Z5UR6TK5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S471M33Z5UR6TK5R
Description
CAP CER 470PF 3KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)