S222K43X7RN63J5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S222K43X7RN63J5R
DigiKey Part Number
S222K43X7RN63J5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K43X7RN63J5R
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K43X7RN63J5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%