S222K69X7RR83K7R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CalRamic Technologies LLC
In Stock: 100
Datasheet
2200 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S222K69X7RR83K7R
DigiKey Part Number
S222K69X7RR83K7R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K69X7RR83K7R
Description
CAP CER 2200PF 3KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
S222K69X7RR83K7R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%