S222K53X7RP6BK0R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S222K53X7RP6BK0R
DigiKey Part Number
S222K53X7RP6BK0R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K53X7RP6BK0R
Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K53X7RP6BK0R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%