050R30-305B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 199
Datasheet
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
050R30-305B
DigiKey Part Number
050R30-305B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R30-305B
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 12"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
30
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Manufacturer Quote Required
Login or Register to request a quote.
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 4"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5.98"
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 3"
In-Stock: 709
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5"