050R30-152B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 519
Datasheet
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
050R30-152B
DigiKey Part Number
HFF-30U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R30-152B
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5.98"
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 4"
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 3"
In-Stock: 709
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5"
In-Stock: 452
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 12"