050R30-102B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 492
Datasheet
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 4.000" (101.60mm)
050R30-102B
DigiKey Part Number
HFF-30U-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R30-102B
Description
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 4"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
30
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 2"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5.98"
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 3"
In-Stock: 709
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 5"
In-Stock: 452
CABLE FFC/FPC 30POS 0.5MM 12"