SR211A102JAATR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SR211A102JAATR1 |
Description | CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Discontinued at DigiKey | Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.200" (5.08mm) |