SR212A102GAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 672
Datasheet
1000 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A102GAR
DigiKey Part Number
SR212A102GAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A102GAR
Description
CAP CER 1000PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)