SR211A102JAA
DigiKey Part Number
478-11706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211A102JAA
Description
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)