Image for L77DFBH25S is not available
L77DFBH25S
DigiKey Part Number
L77DFBH25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFBH25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C