L717DFBF25P is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 148
Datasheet
Image for L717DFBF25P is not available
L717DFBF25P
DigiKey Part Number
L717DFBF25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFBF25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C