Image for L717DFB25PAM4B is not available
L717DFB25PAM4B
DigiKey Part Number
L717DFB25PAM4B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFB25PAM4B
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C