L717DFB25P is out of stock and can be placed on backorder.
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 174
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 97
In Stock: 438
In Stock: 0
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DFB25P
L717DFB25P
L717DFB25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFB25P
DigiKey Part Number
L717DFB25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFB25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717DFB25P Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C