L717SDD50POL2 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 692
Amphenol CS (FCI)
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDD50POL2
L717SDD50POL2
L717SDD50POL2
DigiKey Part Number
L717SDD50POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDD50POL2
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C