L177SDA15SA4CH4R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDA15SA4CH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDA15SA4CH4R
DigiKey Part Number
L177SDA15SA4CH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDA15SA4CH4R
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDA15SA4CH4R Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C