S471K33X7RR6TK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 1 886
Datasheet
470 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S471K33X7RR6TK5R
DigiKey Part Number
S471K33X7RR6TK5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S471K33X7RR6TK5R
Description
CAP CER 470PF 3KV X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)