S222M43Z5UR63L6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
S222M43Z5UR63L6R
DigiKey Part Number
S222M43Z5UR63L6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222M43Z5UR63L6R
Description
CAP CER 2200PF 3KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222M43Z5UR63L6R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%