S222M75Z5UU83L0R
DigiKey Part Number
S222M75Z5UU83L0R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222M75Z5UU83L0R
Description
CAP CER 2200PF 6KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 6000V (6kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S222M75Z5UU83L0R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%