MKP383291250JIP2T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 203
9100 pF Film Capacitor 900V 2500V (2.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
MKP383291250JIP2T0
DigiKey Part Number
MKP383291250JIP2T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKP383291250JIP2T0
Description
CAP FILM 9100PF 5% 2.5KVDC RAD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.709" (18.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
900V
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - DC
2500V (2.5kV)