9HT10D-32.768KEZY-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
Abracon LLC
Micro Crystal AG
Citizen Finedevice Co Ltd
Micro Crystal AG
Eaton - Electronics Division
ECS Inc.
ECS Inc.
EPSON
In Stock: 20
EPSON
32.768 kHz ±10ppm Crystal 7pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
9HT10D-32.768KEZY-T
DigiKey Part Number
887-9HT10D-32.768KEZY-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9HT10D-32.768KEZY-T
Description
3.0X1.5 - 32.768KHZ QUARTZ XTAL
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
7pF