MCASU31LSB7225MTNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
2.2 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MCASU31LSB7225MTNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASU31LSB7225MTNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASU31LSB7225MTNA1J
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASU31LSB7225MTNA1J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)