MCASH105SB7471KFCA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 22 171
Taiyo Yuden
In Stock: 29 115
Datasheet
Walsin Technology Corporation
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
470 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
MCASH105SB7471KFCA1J
DigiKey Part Number
587-MCASH105SB7471KFCA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASH105SB7471KFCA1J
Description
CAP CER 470PF 100V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASH105SB7471KFCA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)