JMK212ABJ106MG-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 448
Datasheet
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 84 245
Datasheet
In Stock: 74 255
Similar
Similar
Direct
YAGEO
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
JMK212ABJ106MG-T
DigiKey Part Number
JMK212ABJ106MG-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK212ABJ106MG-T
Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
JMK212ABJ106MG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)