LMK212ABJ106MD-T
DigiKey Part Number
587-LMK212ABJ106MD-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LMK212ABJ106MD-TCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LMK212ABJ106MD-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK212ABJ106MD-T
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK212ABJ106MD-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)