FBMJ2125HL8R0NT
DigiKey Part Number
587-1764-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1764-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1764-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMJ2125HL8R0NT
Description
FERRITE BEAD 8 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 4A 8mOhm
EDA/CAD Models
FBMJ2125HL8R0NT Models
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
8 Ohms @ 100 MHz