Z0805C8R0GPWST | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Z0805C8R0GPWST |
Description | FERRITE BEAD 8 OHM 0805 1LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2A 10mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | Z0805C8R0GPWST Models |
Category | Current Rating (Max) 2A |
Manufacturer KEMET | DC Resistance (DCR) (Max) 10mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.041" (1.05mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Impedance @ Frequency 8 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |