GZ1608D601TF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
In Stock: 7 004
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 54 905
Datasheet
Abracon LLC
In Stock: 431
KOA Speer Electronics, Inc.
Delevan
AEM Hi-Rel
In Stock: 6
AEM Hi-Rel
In Stock: 6
In Stock: 24
KEMET
In Stock: 5
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 200mA 450mOhm
GZ1608D601TF
DigiKey Part Number
3442-GZ1608D601TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3442-GZ1608D601TFCT-ND - Cut Tape (CT)
3442-GZ1608D601TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GZ1608D601TF
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Detailed Description
EDA/CAD Models
GZ1608D601TF Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
450mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz