HRB0603S601K.200FT
DigiKey Part Number
5433-HRB0603S601K.200FTTR-ND - Tape & Reel (TR)
5433-HRB0603S601K.200FTCT-ND - Cut Tape (CT)
5433-HRB0603S601K.200FTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HRB0603S601K.200FT
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 200mA 400mOhm
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)