R125465001W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 110
In Stock: 178
In Stock: 72
Molex
Image for R125465001W is not available
R125465001W
DigiKey Part Number
2201-R125465001W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R125465001W
Description
SMA / 2 HOLE FLANGE JACK RECEPTA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Panel Mount Compression
Category
Frequency - Max
18 GHz
Mfr
Number of Ports
1
Packaging
Bulk
Housing Color
Silver
Part Status
Active
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Style
Body Material
Stainless Steel
Connector Type
Jack, Female Socket
Center Contact Plating
Gold
Contact Termination
Compression
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Shield Termination
Screw
Operating Temperature
-65°C ~ 105°C
Impedance
50 Ohms
Voltage Rating
500 V