050R50-76B is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 42
Datasheet
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
050R50-76B
DigiKey Part Number
HFF-50U-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R50-76B
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 3"
Detailed Description
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 2"
In-Stock: 569
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 4"
In-Stock: 452
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 5.98"
In-Stock: 42
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 5"