050R50-51B
DigiKey Part Number
HFF-50U-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R50-51B
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 2"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
50
Additional Resources
In-Stock: 569
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 4"
In-Stock: 452
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 5.98"
In-Stock: 42
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 3"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 5"