050R50-152B
DigiKey Part Number
HFF-50U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R50-152B
Description
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 5.98"
Detailed Description
50 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
In-Stock: 42
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 2"
In-Stock: 569
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 4"
In-Stock: 452
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 3"
In-Stock: 0
CABLE FFC/FPC 50POS 0.5MM 5"