050R20-76B
DigiKey Part Number
HFF-20U-03-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R20-76B
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 3"
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 3.000" (76.20mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
3.000" (76.20mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 2"
In-Stock: 1
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 4"
In-Stock: 333
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5.98"
In-Stock: 250
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5"
In-Stock: 555
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 1.5"