050R20-152B
DigiKey Part Number
HFF-20U-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R20-152B
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5.98"
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
5.984" (152.00mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 2"
In-Stock: 1
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 4"
In-Stock: 333
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 3"
In-Stock: 375
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5"
In-Stock: 555
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 1.5"