050R20-51B
DigiKey Part Number
HFF-20U-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
050R20-51B
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 2"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Number of Conductors
20
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 4"
In-Stock: 333
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5.98"
In-Stock: 250
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 3"
In-Stock: 375
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 5"
In-Stock: 555
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 1.5"