CMH322522-1R8KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CMH322522-1R8KL |
Description | FIXED IND 1.8UH 350MA 900 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 350 mA 900mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CMH322522-1R8KL Models |
Category | DC Resistance (DCR) 900mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 7.96MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 80MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 7.96 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |