LY E67F-BACA-46-3B5A-50-R18 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for LY E67F-BACA-46-3B5A-50-R18 is not available
LY E67F-BACA-46-3B5A-50-R18
DigiKey Part Number
475-LYE67F-BACA-46-3B5A-50-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LY E67F-BACA-46-3B5A-50-R18
Description
LY E67F-BACA-46-3B5A-50-R18
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 591nm LED Indication - Discrete 2.35V 4-PLCC
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.35V
Mfr
Current - Test
50mA
Size / Dimension
3.20mm L x 1.30mm W
Lens Size
2.40mm Dia
Height (Max)
2.10mm