LY E67F-BACA-35-3B5A-50-R18-Z is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for LY E67F-BACA-35-3B5A-50-R18-Z is not available
LY E67F-BACA-35-3B5A-50-R18-Z
DigiKey Part Number
475-LYE67F-BACA-35-3B5A-50-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LY E67F-BACA-35-3B5A-50-R18-Z
Description
LY E67F-BACA-35-3B5A-50-R18-Z
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 588nm LED Indication - Discrete 2.35V 4-PLCC
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.35V
Mfr
Current - Test
50mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Wavelength - Dominant
Color
Wavelength - Peak
594nm
Configuration
Independent
Grade
Automotive
Lens Color
Colorless
Qualification
AEC-Q102
Lens Transparency
Clear
Package / Case
4-PLCC
Millicandela Rating
Supplier Device Package
Lens Style
Round with Flat Top
Size / Dimension
3.20mm L x 1.30mm W
Lens Size
2.40mm Dia
Height (Max)
2.10mm