LY E67F-BACA-45-3B4A-50-R33-Z is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
Image for LY E67F-BACA-45-3B4A-50-R33-Z is not available
LY E67F-BACA-45-3B4A-50-R33-Z
DigiKey Part Number
475-LYE67F-BACA-45-3B4A-50-R33-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LY E67F-BACA-45-3B4A-50-R33-Z
Description
LY E67F-BACA-45-3B4A-50-R33-Z
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 589nm LED Indication - Discrete 2.2V 4-PLCC
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.2V
Mfr
Current - Test
50mA
Size / Dimension
3.20mm L x 1.30mm W
Lens Size
2.40mm Dia
Height (Max)
2.10mm