L717DDH50P is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L717DDH50P is not available
L717DDH50P
DigiKey Part Number
L717DDH50P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DDH50P
Description
CONN D-SUB PLUG 50POS SOLDER CUP
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C