L77DD50SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DD50SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DD50SOL2
DigiKey Part Number
L77DD50SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DD50SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L77DD50SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
3
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C