L717DFB25PF179A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 20
Datasheet
In Stock: 1
In Stock: 0
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 131
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DFB25PF179A
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFB25PF179A
DigiKey Part Number
L717DFB25PF179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFB25PF179A
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT WW
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717DFB25PF179A Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C