3RM075M-8-S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 12
Datasheet
Bourns Inc.
In Stock: 788
In Stock: 19 567
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
In Stock: 800
TDK
TDK
Littelfuse Inc.
Littelfuse Inc.
Gas Discharge Tube 75 V 10000A (10kA) ±20% 3 Pole Surface Mount
3RM075M-8-S
DigiKey Part Number
13-3RM075M-8-STR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RM075M-8-S
Description
GDT 75V 10KA 3 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Spark Over (Nom)
75 V