Y0069200R000J9L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
200 Ohms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Metal Foil 21.0 Turn Top Adjustment
Y0069200R000J9L
DigiKey Part Number
Y0069200R000J9L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y0069200R000J9L
Description
TRIMMER 200 OHM 0.25W PC PIN TOP
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
Y0069200R000J9L Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Resistance
200 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.170" Face (9.53mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%